NASLOVNA2020-09-29T12:53:02+02:00

AKTUELNO

Zimska liga mlađih kategorija 2020/2021. – prijave

Fudbalski savez Grada Novog Sada obaveštava sportsku javnost da je počeo sa pripremama za Zimsku ligu mlađih kategorija. Ovo, sada već tradicionalno takmičenje biće organizovano u deset kategorija, i to za igrače rođene 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005. i 2004. godine.

Planirano je da Zimska liga počne u subotu 5. decembra 2020. godine, odnosno po završetku jesenje sezone u gradskim ligama seniora i mlađih kategorija, a utakmice neće biti igrane za vreme novogodišnjih i božićnih praznika.

Utakmice u ovogodišnjoj sezoni Zimske lige mlađih kategorija za 2007, 2006, 2005. i 2004. godište biće igrane na otvorenom terenu sa veštačkom travom na SC “Sajmište”, dok će utakmice za 2013, 2012, 2011, 2010, 2009.i 2008, godište biti igrane u atraktivnim zatvorenim objektima sa odgovarajućom kvalitetnom podlogom i grejanjem.

Za generacije 2013, 2012, 2011. i 2010. utakmice će trajati 2 h 15 minuta, uz dodatno revijalno poluvreme u trajanju od 10 minuta, dok će za generacije 2009, 2008, 2007, 2006, 2005. i 2004. utakmice trajati 2 h 20 minuta. Pobednici u svim godištima će, između ostalog, biti nagrađeni besplatnim učešćem na “Trofeju Grada Novog Sada”, koji će biti održan u junu 2021. godine.

Prijave se primaju do ponedeljka, 25. novembra 2020. godine, a kotizacija iznosi 25.000 dinara, uz mogućnost plaćanja na tri rate.

Za sve ostale informacije zainteresovani se mogu obratiti predsedniku Komisije za omladinski fudbal Aleksandru Šovljanskom, pozivom na sledeći broj mobilnog telefona: 060 / 56-48-700.

Obrazac prijave za Zimsku ligu mlađih kategorija FS Grada Novog Sada sa preciznim informacijama o svim detaljima u vezi sa ovom manifestacijom (uključujući i propozicije takmičenja) dostupan je u vord i pdf formatu na sledećim linkovima:

Novosadska liga – delegiranje – 17. kolo

Delegiranje službenih lica za 17. kolo Novosadske lige dostupno je na sledećem linku:

VAŽNO: Službena lica su dužna da se pre odlaska na utakmicu upoznaju sa sledećim uputstvima i dokumentima i da ih se prilikom vršenja dužnosti striktno pridržavaju:

Obaveštenje za delegate i sudije – javljanje rezultata utakmica
Obaveštenje za delegate i sudije – protokol za organizaciju utakmica
Obaveštenje za delegate i sudije – obavezne izjave igrača u vezi sa Covid-19
Obaveštenje za delegate i sudije – primena amandmana o pet zamena
Obaveštenje za delegate i sudije – pravila fudbalske igre 2020/2021.

Nakon objavljivanja delegiranja, a najkasnije petkom do 17:00 časova (odnosno utorkom do 17:00 časova, kada se kolo igra sredom), glavni sudija je dužan da se javi delegatu radi dogovora o načinu odlaska na utakmicu.

Delegati su obavezni da prilikom sačinjavanja zapisnika koriste isključivo novi obrazac sa pet zamena, koji je obavljen na sajtu FS Grada Novog Sada.

19. 11. 2020.|

Gradska liga – delegiranje – 13. kolo

Delegiranje službenih lica za 13. kolo Gradske lige Novog Sada dostupno je na sledećem linku:

Na osnovu člana 16. stav 6. Propozicija takmičenja za prvenstvo Gradske lige u takmičarskoj 2020/2021. godini, delegati na prvenstvenim utakmicama Gradske lige Novog Sada obavezni su da pre početka utakmice izvrše identifikaciju svih igrača upisanih u zapisnik utakmice. Protiv delegata koji ne obavi ovu dužnost biće podneta prijava disciplinskom sudiji i neće moći da vrši dužnost delegata do kraja sezone.