Париске комуне 38, 21000 Нови Сад; 021/444-900; 021/445-678; predsednik@fsgns.rs; generalnisekretar@fsgns.rs; fsgns@mts.rs

goran

About goran

This author has not yet filled in any details.
So far goran has created 67 blog entries.

Селективне активности – 2006. и 2007. – тренинг

Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и његовим првим сарадником генералним секретаром Сашом Живковићем, у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фудбалског савеза Србије, наставља са активностима усмереним на евидентирање и праћење талентованих играча са територије нашег Савеза.

У оквиру ових активности дошло је време и за одигравање утакмица, а прве провере за градску селекцију 2006. годишта и градску селекцију 2007. годишта заказане су са вршњацима из Сегедина и биће одигране у суботу, 7. децембра 2019. године, у овом граду на југу Мађарске.

У циљу формирања коначног списка, селектор Милош Пенић, уз асистенцију тренера Небојше Деснице, Немање Петрике, Александра Косића и Петра Пуаче, одржаће у четвртак, 5. децембра 2019. године, тренинг на терену са вештачком травом у оквиру СЦ „Сајмиште“ у Новом Саду, а спискове позваних младих фудбалера објављујемо у наставку овог текста.

2006. годиште – окупљање у 8:15 часова, почетак рада у 9:00 часова

Голмани: Јован Сантовац (ФК „One Team“), Милош Васић (ФК „ГДМ 021“).

Играчи: Никола Бојић (РФК „Нови Сад 1921“),  Страхиња Михајловић (ФК „One Team“), Вук Коларевић (ФК „Петрика“), Петар Вукобратовић (ФК „ОДР“), Богдан Хрњачки (ФК „ГДМ 021“), Никола Кићановић (ФК „Петрика“), Ђорђе Стојановић (ФК „Дерби“), Андреј Остојић (ФК „ОДР“), Вук Анђелковић (ФК „Петрика“), Матеја Ракановић (ФК „ОДР“), Стефан Радосављевић (ФК „ОДР“), Урош Тица (РФК „Нови Сад 1921“), Алекса Дорокхази (ФК „Дерби“), Николај Црновчић (ФК „Петар Пуача“), Марко Калапати (ФК „Петар Пуача“), Страхиња Мутић (ФК „ОДР“), Стефан Навратил (ОФК „Футог“), Никола Лазаревић (РФК „Нови Сад 1921“), Милан Рајић (ФК „Петрика“).

2007. годиште – окупљање у 13:15 часова, почетак рада у 14:00 часова

Голмани:  Стефан Пролић (ФК „One Team“), Лука Срдић (ФК „Индекс“).

Играчи: Вукашин Кравић (ФК „Дерби“), Жељко Павловић (ФК „Бачка 1923“), Немања Радановић (ФК „ЖСК“), Алекса Грбић (ФК „ЖСК“), Лука Пргомеља (ФК „Шајкаш 1908“), Немања Матић (ФК „Дерби“), Денис Губа (ФК „Петрика“), Страхиња Михајловић (ФК „One Team“), Алекса Драгосављевић (ФК „Меридијана“), Марко Радосавчић (ФК „Петрика“), Горан Гаковић (ФК „ОДР“), Урош Станко (ФК „ОДР“), Вељко Девић (ФК „Каћ“), Андреј Граховац (ФК „Дерби“), Миљан Ђукић (ОФК „Југовић“), Алекса Ждрале (ФК „Петар Пуача“), Урош Зечевић (ФК „Дерби“), Никола Темеринац (ФК „Тител“), Богдан Живић (РФК „Нови Сад 1921“).

2019-12-04T14:23:51+02:0003. 12. 2019.|

Зимска лига 2019/2020. – Извод из Пропозиција

Нестрпљиво очекујући почетак Зимске лиге млађих категорија 2019/2020, за коју се до сада пријавило више од 100 екипа, објављујемо Извод из Пропозиција са најважнијим ставкама о којима учесници посебно морају да воде рачуна. Овај документ можете погледати на следећем линку:
2019-12-04T14:23:05+02:0029. 11. 2019.|

Зимска лига 2019/2020. – Извод из Пропозиција

Нестрпљиво очекујући почетак Зимске лиге млађих категорија 2019/2020, за коју се до сада пријавило више од 100 екипа, у наставку објављујемо Извод из Пропозиција са најважнијим ставкама о којима учесници посебно морају да воде рачуна:
  1. Екипе у генерацијама 2008/2009/2010/2011/2012/2013. наступају са 6 (5+1) играча на терену.
  2. У генерацијама 2008/2009/2010/2011/2012/2013. утакмице трају 2 х 15 минута, с тим да се након “регуларног” дела игра додатно ревијално полувреме у трајању од 10 минута.
  3. У генерацијама 2008/2009/2010/2011/2012/2013. аут се изводи ногом, а голман не може да испуцава лопту ногом преко пола терена.
  4. Екипе у генерацији 2007. наступају са 6 (5+1) играча на терену.
  5. У генерацији 2007. утакмице трају 2 х 20 минута.
  6. У генерацији 2007. аут се изводи руком, а голман не може да испуцава лопту ногом преко пола терена.
  7. Екипе у генерацијама 2005. и 2006. наступају са 7 (6+1) играча на терену.
  8. У генерацијама 2005. и 2006. утакмице трају 2 х 20 минута.
  9. У генерацијама 2005. и 2006. аут се изводи руком.
  10. У свим генерацијама максималан број пријављених играча по екипи је 15.
  11. У свим генерацијама девојчице могу бити годину дана старије.
  12. Екипе су дужне да пре почетка утакмице прикажу спортске легитимације, пасош или ђачке књижице, уз обавезан оверен и важећи лекарски преглед.
  13. Обавезан долазак екипа на утакмицу је најкасније 30 минута пре заказаног термина утакмице.
  14. Екипе су дужне да пријаву састава за сваку утакмицу изврше најкасније 30 минута пре термина утакмице код делегата за записничким столом, а образац за пријаву састава могу да преузму управо од делегата за записничким столом.
  15. Организатор лиге ће обезбедити лопте за одигравање утакмица и маркере у случају да обе екипе имају исту боју дресова (у том случају другоименована екипа добија маркере).
  16. Све утакмице у свим категоријама (генерацијама) судиће испитане фудбалске судије са листа Фудбалског савеза Града Новог Сада.
  17. Казне за играче који крше правила игре су: искључење на 2 минута, искључење на 5 минута и искључење без права замене. Играч који буде искључен без права замене аутоматски не може да наступи у наредној утакмици.
  18. У случају истог броја бодова пласман на табели се одређује међусобним сусретом, затим укупном гол разликом, потом већим бројем постигнутих голова и на крају укупним бројем победа; уколико су екипе по свим наведеним критеријумима изједначене пласман се одређује жребом.
  19. Организатор турнира није одговоран у случају евентуалне повреде играча.
  20. За све што није предвиђено овим Пропозицијама важе одредбе Правилника о фудбалским такмичењима и других прописа и одлука Фудбалског савеза Србије и Фудбалског савеза Града Новог Сада.
2019-12-04T14:22:58+02:0029. 11. 2019.|

Мл. категорије – делегирање – 30. 11. / 01. 12.

Делегирање за утакмице млађих категорија које се играју 30. новембра и 1. децембра 2019. године доступно је на следећем линку:

Млађе категорије – делегирање – 30. 11. / 01. 12. 2019.
Важно обавештење за све делегате и судије
Образац записника са утакмице млађих категорија

2019-11-29T15:01:23+02:0029. 11. 2019.|

Нове мејл адресе нашег Савеза

У циљу брже и квалитетније комуникације са клубовима, спортским радницима, тренерима, судијама, делегатима, инструкторима, партнерским организацијама, медијима и читавом спортском јавношћу, од данас (27. новембар) наш Савез је “отворио” две нове мејл адресе.

За сва питања за које је, по Статуту ФС Града Новог Сада, надлежан председник Савеза, заинтересовани се могу обратити председнику Новаку Кострешевићу на мејл адресу: predsednik@fsgns.rs.

За питања за које је, по Статуту ФС Града Новог Сада, надлежан генерални секретар Савеза, заинтересовани се могу обратити генералном секретару Саши Живковићу на мејл адресу: generalnisekretar@fsgns.rs.

Досадашња мејл адреса fsgns@mts.rs биће у функцији још извесно време, након чега ће сва комуникација бити преузмерена на два нове адресе.

2019-12-04T14:14:01+02:0027. 11. 2019.|

Селективно окупљање – 2008. и 2009. годиште

Као што су недавно најавили председник Новак Кострешевић и генерални секретар Саша Живковић, Фудбалски савез Града Новог Сада, у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, наставља са селективно-тренажним активностима усмереним на евидентирање и праћење талентованих играча млађих категорија са територије нашег Савеза.

Конкретно, за четвртак, 21. новембар 2019. године, заказано је селективно окупљање дечака са подручја ФС Града Новог Сада  рођених 2008. и 2009. године, које ће бити одржано на терену са вештачком травом у оквиру Спортског центра „Сајмиште“ у Новом Саду.

2008. годиште – четвртак, 21. новембар – окупљање на СЦ „Сајмиште“ у 9:15 часова, почетак рада у 10:00 часоваЂорђе Писталовић, Лука Вукелић, Дамјан Новков, Милош Зекић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад), Миленко Аксић, Миле Делић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Урош Јерковић, Јован Кезија (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Милан Басара, Миодраг Вулин, Матеја Кузмановић, Сава Вуков, Војислав Пејић, Радослав Беквалац, Лука Врањеш (ОФК „Југовић“, Каћ), Дејан Бошњачки, Богдан Томин (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Стеван Костић, Иван Раковић, Сапи Бегдаз (ФК „Цемент“, Беочин), Ђура Матић (ФК „Миланело“, Нови Сад), Лука Вишекруна (ФК „Тител“, Тител), Дамјан Вуклић, Ненад Тадић, Јован Вајагић (ФК „ТСК“, Темерин), Аљоша Станковић, Јован Комљеновић, Милош Гавриловић, Јован Смиљанић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Михајло Марић, Лука Здравковић, Ратко Анушић, Урош Карталија, Никола Седлан (ФК „ОДР“, Петроварадин), Огњен Шијачић (ФК „Индекс“, Нови Сад), Филип Брборић, Лука Иван (ФК „Дерби“, Нови Сад), Марко Милосављевић, Душан Дамјанов (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Лука Панић, Лука Сарић (ФК „Софекс“, Футог), Вук Путник, Тодор Вукадиновић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Урош Михајловић, Страхиња Пролић, Максим Чаварић, Мићко Дуброја, Богдан Текић, Немања Зорић (ФК „One Team”, Бачки Јарак), Стефан Вугделић, Немања Илић, Огњен Недимовић (ФК „Петар Пуача“, Нови Сад), Немања Курешевић, Душан Ћесаров (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Стефан Илић, Алекса Ђурић (ФК „Каћ“, Каћ). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2009. годиште – четвртак, 21. новембар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 11:15 часова, почетак рада у 12:00 часова: Никола Поповић, Миодраг Стојичић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Милош Незић (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Лазар Зељковић, Филип Варга (ОФК „Југовић“, Каћ), Милош Пожарев, Марко Пожарев, Душан Шведић (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Марко Ковачевић, Петар Марковић, Максим Шакиров (ФК „Цемент“, Беочин), Марко Бирошевић, Лазар Димитрије (ФК „Миланело“, Нови Сад), Душан Петровић, Стефан Петровић, Предраг Јовановић (ФК „Јединство“, Руменка), Михајло Петровић, Стефан Мирјачић, Денис Шер (ФК „Тител“, Тител), Марко Перишић (ФК „ТСК“, Темерин), Димитрије Ердељан, Адам Сокреф, Милан Недић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Мијат Барац, Предраг Симовић, Олег Радиновић (ФК „ОДР“, Петроварадин), Балша Тадић, Урош Ђукић, Марко Бабић, Срђан Шобот, Бранислав Булат (ФК „Дерби“, Нови Сад), Вук Спремић, Страхиња Ковач (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Огњен Јеличић, Јован Петковић, Страхиња Бабић (ФК „Софекс“, Футог), Филип Танкосић, Драгиша Ерцеговчевић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Огњен Ковачић, Никола Радић, Реља Ђаловић (ФК „One Team”, Бачки Јарак), Јован Милутиновић, Никола Грмуша (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Михајло Зорица, Вук Орловић, Александар Ловре, Душан Обрадовић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

Ову тренажно-селективну активност ће реализовати инструктор ФСС Милош Пенић у сарадњи са тренерима гостима Немањом Спиридоновићем, Петром Пуачом, Дејаном Куриџом, Миланом Трнинићем, Александром Костићем, Небојшом Десницом, Новаком Кљајићем, Младеном Јовићем, Ђорђем Костићем, Богданом Татићем  и другима.

Наглашавамо да су ФС Града Новог Сада и инструкторско-селекторска служба ФС Србије упутили позиве свим клубовима са територије нашег Савеза да упуте талентоване дечаке на ово селективно окупљање. Пошто су на списак уврштени играчи из клубова чији тренери су се одазвали на овај позив и инструктору Милошу Пенићу доставили списак играча, користимо ову прилику да позовемо и тренере осталих клубова (који још увек нису послали списак) да овај документ што пре проследе инструктору.

На крају, обавештавамо Вас да промотивни видео за селективно окупљање можете погледати на следећем линку:

2019-12-03T12:53:04+02:0018. 11. 2019.|

Наш Савез активан на друштвеним мрежама

Обавештавамо спортску јавност да су од уторка, 12. новембра 2019. године, активни Ју тјуб канал (You tube channel) и профили нашег Савеза на друштвеним групама Фејсбук (Facebook) и Инстаграм (Instagram).

Ју тјуб каналу и профилима на друштвеним мрежама можете приступити “кликом” на следеће иконице:

2019-11-29T13:25:37+02:0012. 11. 2019.|