Париске комуне 38, 21000 Нови Сад; 021/444-900; 021/445-678|fsgns@mts.rs

goran

About goran

This author has not yet filled in any details.
So far goran has created 62 blog entries.

Селективно окупљање – 2008. и 2009. годиште

Као што су недавно најавили председник Новак Кострешевић и генерални секретар Саша Живковић, Фудбалски савез Града Новог Сада, у сарадњи са нструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, наставља са селективно-тренажним активностима усмереним на евидентирање и праћење талентованих играча млађих категорија са територије нашег Савеза.

Конкретно, за четвртак, 21. новембар 2019. године, заказано је селективно окупљање дечака са подручја ФС Града Новог Сада  рођених 2008. и 2009. године, које ће бити одржано на терену са вештачком травом у оквиру Спортског центра „Сајмиште“ у Новом Саду.

2008. годиште – четвртак, 21. новембар – окупљање на СЦ „Сајмиште“ у 9:15 часова, почетак рада у 10:00 часоваЂорђе Писталовић, Лука Вукелић, Дамјан Новков, Милош Зекић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад), Миленко Аксић, Миле Делић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Урош Јерковић, Јован Кезија (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Милан Басара, Миодраг Вулин, Матеја Кузмановић, Сава Вуков, Војислав Пејић, Радослав Беквалац, Лука Врањеш (ОФК „Југовић“, Каћ), Дејан Бошњачки, Богдан Томин (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Стеван Костић, Иван Раковић, Сапи Бегдаз (ФК „Цемент“, Беочин), Ђура Матић (ФК „Миланело“, Нови Сад), Лука Вишекруна (ФК „Тител“, Тител), Дамјан Вуклић, Ненад Тадић, Јован Вајагић (ФК „ТСК“, Темерин), Аљоша Станковић, Јован Комљеновић, Милош Гавриловић, Јован Смиљанић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Михајло Марић, Лука Здравковић, Ратко Анушић, Урош Карталија, Никола Седлан (ФК „ОДР“, Петроварадин), Огњен Шијачић (ФК „Индекс“, Нови Сад), Филип Брборић, Лука Иван (ФК „Дерби“, Нови Сад), Марко Милосављевић, Душан Дамјанов (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Лука Панић, Лука Сарић (ФК „Софекс“, Футог), Вук Путник, Тодор Вукадиновић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Урош Михајловић, Страхиња Пролић, Максим Чаварић, Мићко Дуброја, Богдан Текић, Немања Зорић (ФК „One Team”, Темерин), Стефан Вугделић, Немања Илић, Огњен Недимовић (ФК „Петар Пуача“, Нови Сад), Немања Курешевић, Душан Ћесаров (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Стефан Илић, Алекса Ђурић (ФК „Каћ“, Каћ). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2009. годиште – четвртак, 21. новембар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 11:15 часова, почетак рада у 12:00 часова: Никола Поповић, Миодраг Стојичић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Милош Незић (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Лазар Зељковић, Филип Варга (ОФК „Југовић“, Каћ), Милош Пожарев, Марко Пожарев, Душан Шведић (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Марко Ковачевић, Петар Марковић, Максим Шакиров (ФК „Цемент“, Беочин), Марко Бирошевић, Лазар Димитрије (ФК „Миланело“, Нови Сад), Душан Петровић, Стефан Петровић, Предраг Јовановић (ФК „Јединство“, Руменка), Михајло Петровић, Стефан Мирјачић, Денис Шер (ФК „Тител“, Тител), Марко Перишић (ФК „ТСК“, Темерин), Димитрије Ердељан, Адам Сокреф, Милан Недић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Мијат Барац, Предраг Симовић, Олег Радиновић (ФК „ОДР“, Петроварадин), Балша Тадић, Урош Ђукић, Марко Бабић, Срђан Шобот, Бранислав Булат (ФК „Дерби“, Нови Сад), Вук Спремић, Страхиња Ковач (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Огњен Јеличић, Јован Петковић, Страхиња Бабић (ФК „Софекс“, Футог), Филип Танкосић, Драгиша Ерцеговчевић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Огњен Ковачић, Никола Радић, Реља Ђаловић (ФК „One Team”, Темерин), Јован Милутиновић, Никола Грмуша (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Михајло Зорица, Вук Орловић, Александар Ловре, Душан Обрадовић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

Ову тренажно-селективну активност ће реализовати инструктор ФСС Милош Пенић у сарадњи са тренерима гостима Немањом Спиридоновићем, Немањом Петриком, Миланом Трнинићем, Александром Костићем, Небојшом Десницом, Владимиром Ранисављевићем, Новаком Кљајићем, Душаном Тривуновићем, Младеном Јовићем, Ђорђем Костићем, Богданом Татићем, Марком Томићем и другима.

Наглашавамо да су ФС Града Новог Сада и инструкторско-селекторска служба ФС Србије упутили позиве свим клубовима са територије нашег Савеза да упуте талентоване дечаке на ово селективно окупљање. Пошто су на списак уврштени играчи из клубова чији тренери су се одазвали на овај позив и инструктору Милошу Пенићу доставили списак играча, користимо ову прилику да позовемо и тренере осталих клубова (који још увек нису послали списак) да овај документ што пре проследе инструктору.

На крају, обавештавамо Вас да промотивни видео за селективно окупљање можете погледати на следећем линку:

2019-11-18T19:18:19+02:0018. 11. 2019.|

Мл. категорије – делегирање – 16. и 17. новембар

Делегирање за утакмице млађих категорија које се играју 16. и 17. новембра 2019. године доступно је на следећем линку:

Млађе категорије – делегирање -16/17. новембар 2019.
Важно обавештење за све делегате и судије
Образац записника са утакмице млађих категорија

2019-11-15T15:23:24+02:0015. 11. 2019.|

Наш Савез активан на друштвеним мрежама

Обавештавамо спортску јавност да су од уторка, 12. новембра 2019. године, активни Ју тјуб канал (You tube channel) и профили нашег Савеза на друштвеним групама Фејсбук (Facebook) и Инстаграм (Instagram).

Ју тјуб каналу и профилима на друштвеним мрежама можете приступити “кликом” на следеће иконице:

2019-11-14T12:26:19+02:0012. 11. 2019.|

Зимска лига 2019/2020. – продужен рок за пријаве

Обавештавамо спортску јавност да је рок за пријаве екипа за учешће на Зимској лиги млађих категорија продужен до 15. новембра 2019. године. Учешће су до сада потвдили следећи клубови: ФК „Албатрос“ Нови Сад, ФК „Борац“ Нови Сад, ФК „Војводина“ Нови Сад, ФК „ГДМ 021“ Нови Сад, ФК „Дерби“ Нови Сад, ФК „ЖСК“ Жабаљ, ФК „Индекс“ Нови Сад, ОФК „Југовић“ Каћ, ФК „Јуниор“ Петроварадин, ФК „Кабел“ Нови Сад, ФК „Миланело“ Нови Сад, ФК „Младост“ Нови Сад, РФК „Нови Сад 1921“ Нови Сад, ФК „ОДР“ Петроварадин, ФК „Петар Пуача“ Нови Сад, ФК „Петрика“ Нови Сад, ФК „Пролетер“ Нови Сад, ФК „РМР Војводина“ Нови Сад, ФК „Синиша Михајловић“ Нови Сад, ФК „Србобран“ Србобран, ФК „Спартакус“ Нови Сад, ФК „Тиенто“ Футог, ФК „Фрушкогорац“ Сремска Каменица, ФК „Фрушкогорски партизан“ Буковац, ФК „Хајдук“ Кула, ФК „Цемент“ Беочин…

Детаљније информације о наступајућој сезони Зимске лиге млађих категорија доступне су на следећем линку: https://fsgns.rs/zimska-liga/zimska-liga-mladjih-kategorija-2019-2020-prijave/.

Промотивни видео Зимске лиге млађих категорија доступан је следећем линку:

2019-11-18T18:18:29+02:0012. 11. 2019.|

Друго селективно окупљање – списак играча

Након првог селективног окупљања које је одржано претходне седмице, Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, организује друго селективно окупљање дечака са подручја Града Новог Сада рођених 2006. и 2007. године.

Ова активност биће реализована у петак, 1. новембра 2019. године на Спортском центру “Сајмиште” у Новом Саду, а спискови позваних играча су скраћени у односу на претходни пут, са циљем да инструктор ФСС Милош Пенић са тренерима сарадницима има што бољи увид у квалитет и потенцијал дечака овог узраста са наше територије. У току рада акценат ће бити стављен на игру са захтевима развојног фудбала са једне стране и савременог прогресивног фудбала са друге стране. Треба истаћи да је један од циљева ових окупљања формирање селекције ФС Града Новог Сада која ће играти већ заказане утакмице са градовима побратимима Новог Сада, као што су Печуј, Темишвар и Сегедин.

2006. годиште – петак, 1. новембар – окупљање на СЦ „Сајмиште“ у 10:00 часова, почетак рада у 11:00 часова: Милош Васић, Вукашин Кнежевић, Богдан Хрњачки, Никола Мајсторовић, Максим Пантић (ФК „ГДМ 021“), Филип Павков, Милан Рајић, Вук Анђелковић, Вук Коларевић, Никола Кићановић, Андреј Скупина (ФК „Петрика“), Марко Калапати, Николај Црнчевић (ФК „Петар Пуача“), Никола Лазаревић, Урош Тица, Никола Бојић (РФК „Нови Сад 1921“), Лука Ђурасовић, Вук Ковач (ФК „Проф. Болесников“), Ђорђе Стојановић, Алекса Доронтаи, Огњен Салонтаи (ФК „Дерби“), Стефан Тодић, Марко Зонић, Матеја Ракановић, Андреј Остојић, Петар Вукобратовић, Стефан Радосављевић (ФК „ОДР“),Стефан Навратил (ОФК „Футог“), Страхиња Гаврилов, Богдан Гвозденовић (ФК „Каћ“), Јован Сантовац, Страхиња Михајловић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2007. годиште – петак, 1. новембар – окупљање на СЦ „Сајмиште“ у 12:30 часова, почетак рада у 13:30 часова: Лука Срдић (ФК „Индекс“), Богдан Живић, Мирослав Оташевић (РФК „Нови Сад 1921“), Илија Вујаклија, Лука Мигић, Михајло Стојановић, Марко Радосавкић, Денис Губа (ФК „Петрика“), Филип Радовић, Лука Петровић (ФК „ГДМ 021“), Лука Јаничић (ФК „Синиша Михајловић“), Андреј Граховац, Вукашин Кравић (ФК „Дерби“), Алекса Ждрале (ФК „Петар Пуача“), Урош Станко, Горан Гаковић (ФК „ОДР“), Бранко Вујовић (ФК „Дванаестица“), Вељко Девић (ФК „Каћ“), Душан Глоговац, Александар Пушић, Лука Пргомеља (ФК „Шајкаш 1908“), Давид Савановић (ОФК „Футог“), Никола Темеринац (ФК „Тител“), Стефан Пролић, Лука Докић, Страхиња Михајловић (ФК „One Team“), Немања Радановић, Алекса Грбић, Дејан Везилић, Стефан Мијатов (ФК „ЖСК“), Жељко Павловић, Немања Нађфеи (ФК „Бачка 1923“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2019-11-07T11:33:14+02:0030. 10. 2019.|

Судије – пленарни састанак – 30. 10. 2019.

Обавештавамо судије чланове Струковне организације судија Фудбалског савеза Града Новог Сада да ће редовни пленарни састанак судија бити одржан у среду, 30. октобра 2019. године, са почетком у 18:00 часова, у Масариковој 25 у Новом Саду (велика сала на трећем спрату). За судије са листа Новосадске лиге и Градске лиге Нови Сад и судије почетнике присутво је обавезно, а судије које нису у могућности да присуствују овом састанку дужне су да изостанак оправдају председнику Комисије за унапређење суђења Милану Кракановићу смс поруком на број телефона 060 / 6-111-200. Судије које се не одазову, а не оправдају изостанак, неће бити делегиране у наредном периоду.

2019-10-31T21:59:05+02:0023. 10. 2019.|

Селективно окупљање – закључци и утисци

Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, организовао је селективно окупљање дечака са подручја Града Новог Сада рођених 2006. и 2007. године, које је у понедељак и уторак, 21. и 22. октобра 2019. године, одржано на стадиону РФК „Нови Сад 1921“.

Ова, прва акција инструкторско-селекторске службе ФСС на територији нашег Града успешно је реализована, а одзив позваних дечака је био на високом нивоу, пошто је у два годишта учешћа узело више од сто дечака. Полазници селективног окупљања упознали су се са планом и програмом тренажних активности ФСС и усвојили све захтеве који су им постављени у току рада.

Након дводневног тренажног процеса, општи закључак је да Нови Сад са околином поседује значајан потенцијал и велики број талентованих дечака, што је доказ да се у клубовима и школама фудбала ради озбиљно и студиозно. Ипак, Фудбалски савез Града Новог Сада ће, у циљу додатног унапређења рада са млађих категоријама, у наредном периоду организовати читав низ одговарајућих активности.

Затварајући  читав програм, председник ФС Града Новог Сада Новак Кострешевић и генерални секретар ФС Града Новог Сада Саша Живковић посебно су се захвалили клубовима који су упутили талентоване дечаке на ово селективно окупљање и тренерима гостима, који су дали велики допринос успешном одвијању ове тренажно-селективне активности.

2019-10-31T21:59:12+02:0022. 10. 2019.|

Селективно окупљање – више информација

Као што смо објавили, Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, у понедељак и уторак, 21. и 22. октобра текуће године, на стадиону РФК „Нови Сад 1921“, организује селективно окупљање дечака са подручја Града Новог Сада рођених 2006. и 2007. године.

2006. годиште – прва група – понедељак, 21. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 8:00 часова, почетак рада у 9:00 часова: Страхиња Гаврилов, Богдан Гвозеновић, Денис Грбовић (ФК „Каћ“), Вукашин Кнежевић, Милош Васић, Балша Вилотијевић (ФК „ГДМ 021“), Марко Зонић, Матеја Ракановић, Страхиња Мутић, Стефан Томић (ФК „ОДР“), Лазар Павловић, Милан Трифуновић (ФК „Бачка 1923“), Ђорђе Петровић (ФК „Кабел“), Доријан Урфи (ОФК „Југовић“), Давид Хорват, Далибор Деспотов (ФК „Шајкаш 1908“), Михајло Ђурђевић (ФК „ТСК“), Вук Коларевић, Никола Кићановић, Лазар Тешендић (ФК „Петрика“), Ненад Лазаревић, Стефан Војводић, Никола Бојић (РФК „Нови Сад 1921“), Алекса Доронтаи, Огњен Салонтаи (ФК „Дерби“), Лука Ђурасовић (ФК „Проф. Болесников“), Милан Текић, Страхиња Михајловић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2006. годиште – друга група – понедељак, 21. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 11:00 часова, почетак рада у 12:00 часова: Богдан Хрњачки, Никола Мајсторовић (ФК „ГДМ 021“), Андреј Остојић, Петар Вукобратовић, Вук Шурлан, Стефан Радосављевић (ФК „ОДР“), Ферика Цетењи, Никола Темеринац (ФК „Тител“), Филоп Павков, Вук Алексић, Вук Анђелковић, Андреј Скупина, Милан Рајић (ФК „Петрика“), Николај Савић, Марко Калапати (ФК „Петар Пуача“), Ђукан Ђорђевић (ФК „Индекс“), Урош Тица, Немања Тривуновић, Немања Мутић, Филип Кркљић (РФК „Нови Сад 1921“), Алекса Марковић (ФК „Дванаестица“), Ђорђе Стојановић, Стефан Навратил (ФК „Дерби“), Вук Ковач (ФК „Проф. Болесников“), Александар Ковачевић, Јован Сантовац, Огњен Малиновић, Немања Михајловић (ФК „One Team“), Стефан Квргић (ОФК „Футог“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2007. годиште – прва група – уторак, 22. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 8:00 часова, почетак рада у 9:00 часова: Александар Пушић, Душан Глоговац (ФК „Шајкаш 1908“), Вељко Девић (ФК „Каћ“), Филип Радовић, Вук Бероња (ФК „ГДМ 021“), Алекса Поповић (ФК „Стражилово“), Немања Радановић, Алекса Грбић (ФК „ЖСК“), Никола Станковић, Бранко Вујовић (ФК „Дванаестица“), Страхиња Јаковљевић (ФК „Синиша Михајловић“), Урош Станко, Горан Гаковић (ФК „ОДР“), Данијел Ђукановић, Бошко Тепић (ОФК „Југовић“), Лука Мигић, Михајло Стојановић, Леон Брусин, Лука Ђуричић (ФК „Петрика“), Богдан Живић, Растко Павловић, Душан Удовичић (РФК „Нови Сад 1921“), Андреј Граховац (ФК „Дерби“), Страхиња Михајловић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2007. годиште – прва група – уторак, 22. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 11:00 часова, почетак рада у 12:00 часова: Миомир Церовић, Лука Пргомеља (ФК „Шајкаш 1908“), Лука Петровић, Кристофер Хесе (ФК „ГДМ 021“), Петар Гужвица, Вељко Ненадић (ФК „Стражилово“), Дејан Везилић, Стефан Мијатов (ФК „ЖСК“), Лука Јаничић (ФК „Синиша Михајловић“), Жељко Павловић, Немања Нађфеји (ФК „Бачка 1923“), Ђорђе Скамла (ФК „ОДР“), Срђан Стојанов (ФК „Тител“), Миљан Ђукић (ОФК „Југовић“), Сава Крнета (ФК „ТСК“), Вања Факаш, Илија Вујаклија, Немања Грбин, Марко Радосавчић, Денис Губа (ФК „Петрика“), Мирослав Оташевић, Јован Мирковић (РФК „Нови Сад 1921“), Вукашин Кравић (ФК „Дерби“), Стефан Кордић (ФК „Софекс“), Стефан Пролић, Лука Докић, Мирко Малиновић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

Ову тренажно-селективну активност ће реализовати инструктор ФСС Милош Пенић у сарадњи са тренерима гостима Немањом Петриком, Миланом Трнинићем, Александром Костићем, Небојшом Десницом, Владимиром Ранисављевићем, Новаком Кљајићем, Душаном Тривуновићем, Младеном Јовићем, Ђорђем Костићем, Богданом Татићем, Марком Томићем  и другима.

2019-10-22T15:21:00+02:0018. 10. 2019.|