Париске комуне 38, 21000 Нови Сад; 021/444-900; 021/445-678|fsgns@mts.rs

goran

About goran

This author has not yet filled in any details.
So far goran has created 51 blog entries.

Куп – 4. коло – парови – 2019/2020

ЧЕТВРТО КОЛО КУПА ФСС НА ТЕРИТОРИЈИ ФСГ НОВИ САД

18. СЕПТЕМБАР 2019. ГОДИНЕ, ПОЧЕТАК У 16:30 ЧАСОВА

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ
среда Бачки Јарак: МЛАДОСТ ЈУГОВИЋ
среда Беочин: ЦЕМЕНТ МЛАДОСТ (НС)
среда Шајкаш: БОРАЦ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА
У четвртом колу слободна је СЛОГА из Темерина
НОВОСАДСКА ЛИГА
среда Руменка: ЈЕДИНСТВО БАЧКА (Б)
У четвртом колу слободан је ТСК из Темерина
ГРАДСКА ЛИГА – ФИНАЛЕ
среда Тител: ТИТЕЛ СУСЕК

ПЕТО КОЛО КУПА ФСС НА ТЕРИТОРИЈИ ФСГ НОВИ САД

2. ОКТОБАР 2019. ГОДИНЕ, ПОЧЕТАК У 15:30 ЧАСОВА

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ
среда Темерин: СЛОГА МЛАДОСТ / ЈУГОВИЋ
среда Шајкаш / Н. Сад: БОРАЦ / Ц. ЗВЕЗДА ЦЕМЕНТ / МЛАДОСТ (НС)
НОВОСАДСКА ЛИГА
среда Темерин: ТСК ЈЕДИНСТВО / БАЧКА (Б)
ГРАДСКА ЛИГА
Победник дела Купа за Градску лигу слободан је у петом колу.
2019-09-26T13:47:00+02:0006. 09. 2019.|

Млађе категорије – изузетно важна вест!

Изузетно важне информације за све клубове који се такмиче у лигама млађих категорија у организацији Фудбалског савеза Града Новог Сада доступне су на следећем линку:

Млађе категорије – распореди првенства, адресари и сатнице, пропозиције и друге важне информације

Чланак садржи (1) информацију о наступу играча чије су легитимације на поступку регистрације, (2) линк ка распоредима првенства, (3) линк ка адресарима и сатницама, (4) линк ка пропозицијама, (5) информацију о преосталим упражњеним местима у лигама млађих категорија, (6) друге важне информације.

ПАЖЊА: Пошто се ради о информацијама од изузетног значаја, молимо тренере и представнике клубова да пажљиво прочитају читав чланак. Такође, молимо тренере и представнике клубова да повремено проверавају да ли је дошло до измена у распоредима и адресарима и сатницама, пошто су још увек могуће промене у саставу лига и, нарочито, у терминима одигравања утакмица.

2019-09-17T14:09:00+02:0004. 09. 2019.|

Куп – 3. коло – резултати – 2019/2020

ТРЕЋЕ КОЛО КУПА ФСС НА ТЕРИТОРИЈИ ФСГ НОВИ САД

4. СЕПТЕМБАР 2019. ГОДИНЕ, ПОЧЕТАК У 17:30 ЧАСОВА

НОВОСАДСКА ЛИГА
среда Степановићево: ОМЛАДИНАЦ БАЧКА (Б) 1 : 3
среда Темерин: ТСК СИРИГ 5 : 0
У трећем колу слободно је ЈЕДИНСТВО из Руменке
ГРАДСКА ЛИГА
среда Тител: ТИТЕЛ ХАЈДУК (Г) 7 : 6 (2 : 2)
среда Сусек: СУСЕК БОРАЦ (Р) 6 : 2

_________________________________________________________________________

Датум одигравања и парови четвртог кола Купа ФСС на територији ФС Града Новог Сада биће објављени у петак, 6. септембра 2019. године.

2019-09-24T13:16:04+02:0004. 09. 2019.|

Млађе категорије – распореди првенства

Изузетно важна вест за млађе категорије!

(пажљиво прочитати читав текст!)


ВАЖНО: Клубови који су предали спортске легитимације играча млађих категорија стручној служби ФС Града Новог Сада на поступак регистрације, а којима легитимације нису враћене, обавезни су да: (1) на рачунару сачине списак играча за које су предали легитимације, (2) одштампају тај списак у два примерка и на свакој страни у доњем десном углу изврше оверу клупским печатом и потписом овлашћеног лица, (3) однесу оба примерка списка у медицинску установу у којој је извршен лекарски преглед играча који се налазе на списку и исходују да на свакој страни у доњем левом углу изврше оверу установа својим печатом и лекар који је извршио преглед својим факсимилом и потписом, (4) однесу оба примерка списка стручној служби ФС Града Новог Сада, која ће својим печатом и потписом потврдити да се легитимације играча који су наведени на списку налазе на поступку легитимације, (5) у прва четири кола првенства лига млађих категорија овако попуњен, оверен и потписан списак доставе на увид делегату и/или судији, који ће омогућити наступ играчима који се налазе на списку. Почев од петог кола, сви играчи млађих категорија ће моћи да наступе искључиво са исправним спортским легитимацијама, уредним лекарским прегледом, чланарином за 2019. годину и стеченим правом наступа.


Распореди првенства лига млађих категорија у организацији Фудбалског савеза Града Новог Сада објављени су на сајту Савеза и доступни су на следећем линку:

Распореди првенства лига млађих категорија

ПАЖЊА: У распореду првенства у Градској лиги млађих полетараца (2010. годиште и млађи) дошло је до измене, молимо клубове да преузму нови документ, на коме се налази 11 клубова учесника (а не 10 као у првој варијанти).


Документ у коме су наведени контакт подаци свих клубова по пријављеним селекцијама и термини у којима пријављене селекције играју у својству домаћина објављен је на сајту Савеза и доступан је на следећем линку:

Адресари и сатнице лига млађих категорија за такмичарску 2019/2020. годину

ПАЖЊА: У адресару за Градску лигу млађих петлића (2008. годиште и млађи) дошло је до измене, те молимо клубове да преузму нови документ, на коме је под редним бројем 12. код клуба МЛАДОСТ (НС) уписан исправан термин одигравања – недељом у 9:00 (а не недељом у 11:00 како је написано у првој варијанти). Такође, у адресару за Градску лигу млађих пионира (2006. годиште и млађи) дошло је до измене, те молимо клубове да преузму нови документ, на коме је под редним бројем 3. код клуба ONE TEAM уписан исправан термин одигравања – недељом у 10:00 (а не недељом у 14:00 како је написано у првој варијанти). Даље, у адресарима за Градску лигу млађих петлића (2008. годиште и млађи) и Градску лигу полетаца (2009. годиште и млађи) дошло је до измена, те молимо клубове да преузму нове документе, на којима су под редним бројем 15. код клуба ЖЕЛЕЗНИЧАР 2018 уписани термини одигравања суботом у 10:00 за млађе петлиће, односно суботом у 11:00 за полетарце (у првој варијанти је писало да су обавезни да термин јаве уторком до 10:00 часова противнику и комесару).


Пропозиције такмичења млађих категорија за такмичарску 2019/2020. годину објављене је на сајту Савеза и доступне су на следећем линку:

Пропозиције такмичења млађих категорија за такмичарску 2019/2020. годину

ВАЖНО: одредбе које се односе на одлагање и померање термина утакмица, на забрану одлагања утакмица због учешћа на турнирима и на забрану одигравања утакмица на терену који није прописно обележен строго ће бити примењиване почев од првог кола, под претњом искључења из такмичења за клубове који буду поступали противно прописима!


Пошто поједине лиге имају непаран број учесника, још увек постоји могућност накнадног укључивања у такмичење, али искључиво у следећим лигама:

  •  Градска лига омладинаца (2001. годиште и млађи) – једно слободно место;
  • Градска лига кадета (2003. годиште и млађи) – једно слободно место;
  • Градска лига “четири” (2008/2009/2010/2011. годиште) – једно слободно место,
  • Градска лига мл. полетараца (2010. годиште и млађи) – једно слободно место.

Представници клубова остале информације у вези са такмичењем млађих категорија могу добити од комесара за такмичење млађих категорија Душаном Барбуловићем, позивом на број мобилног телефона: 064 / 644-68-37.

2019-09-17T15:11:09+02:0004. 09. 2019.|

Судије – поновни семинар – септембар 2019.

Поновни семинар судија Новосадске  лиге и Градске лиге биће одржан у четвртак, 5. септембра 2019. године, са почетком у 8,30 часова, на Стадиону „Карађорђе“ у Новом Саду (Димитрија Туцовића 1).

Програм семинара и списак судија који су позвани да приступе семинару доступни су на следећим линковима:

Судије - поновни семинар - септембар 2019. - програм семинара
Судије - поновни семинар - септембар 2019. - списак судија
2019-09-09T14:06:49+02:0030. 08. 2019.|

Куп – 3. коло – парови – 2019/2020

ТРЕЋЕ КОЛО КУПА ФСС НА ТЕРИТОРИЈИ ФСГ НОВИ САД

4. СЕПТЕМБАР 2019. ГОДИНЕ, ПОЧЕТАК У 17:30 ЧАСОВА

НОВОСАДСКА ЛИГА
среда Степановићево: ОМЛАДИНАЦ БАЧКА (Б)
среда Темерин: ТСК СИРИГ
У трећем колу слободно је ЈЕДИНСТВО из Руменке
ГРАДСКА ЛИГА
среда Тител: ТИТЕЛ ХАЈДУК (Г)
среда Сусек: СУСЕК БОРАЦ (Р)

_________________________________________________________________________

Датум одигравања и парови четвртог кола Купа ФСС на територији ФС Града Новог Сада биће објављени у петак, 6. септембра 2019. године.

2019-09-05T12:07:32+02:0023. 08. 2019.|

Куп – 2. коло – резултати – 2019/2020

ДРУГО КОЛО КУПА ФСС НА ТЕРИТОРИЈИ ФСГ НОВИ САД

21. АВГУСТ 2019. ГОДИНЕ, ПОЧЕТАК У 17:30 ЧАСОВА

НОВОСАДСКА ЛИГА
среда Нови Сад: ИНДЕКС ТСК 1 : 2
среда Петроварадин: ПЕТРОВАРАДИН БАЧКА (Б) 10 : 11 (2 : 2)
среда Руменка: ЈЕДИНСТВО (Р) РФК НС 1921 2 : 1
среда Сириг: СИРИГ ФРУШКОГОРАЦ 10 : 9 (0 : 0)
У другом колу слободан је ОМЛАДИНАЦ из Степановићева
ГРАДСКА ЛИГА
среда Гардиновци: ХАЈДУК (Г) СЛАНОБАРАЦ 4 : 1
среда Тител: ТИТЕЛ МИЛЕТИЋ 2 : 1
среда Ченеј: ЧЕНЕЈ БОРАЦ (Р) 0 : 3
среда Сусек: СУСЕК ЖЕЛЕЗНИЧАР 3 : 0

_________________________________________________________________________

У петак, 23. августа 2019. годинеса почетком у 10:00 часова, у службеним просторијама ФС Града Новог Сада (Париске комуне 38, Нови Сад) биће обављено жребање парова за треће коло Купа ФСС на територији ФС Града Новог Сада за клубове Новосадске лиге. Што се тиче наставка Купа за клубове Градске лиге, парови су дириговани приликом жреба за прво коло, тако да се у трећем колу у Тителу састају ТИТЕЛ и ХАЈДУК (Г), док у Сусеку играју СУСЕК и БОРАЦ (Р). Комплетни парови и термини утакмица трећег кола Купа биће објављени у петак, 23. августа 2019. годиненакон завршетка жребања.

2019-08-29T22:00:01+02:0021. 08. 2019.|

Куп – 2. коло – парови – 2019/2020

ДРУГО КОЛО КУПА ФСС НА ТЕРИТОРИЈИ ФСГ НОВИ САД

21. АВГУСТ 2019. ГОДИНЕ, ПОЧЕТАК У 17:30 ЧАСОВА

НОВОСАДСКА ЛИГА
среда Нови Сад: ИНДЕКС ТСК
среда Петроварадин: ПЕТРОВАРАДИН БАЧКА (Б)
среда Руменка: ЈЕДИНСТВО (Р) РФК НС 1921
среда Сириг: СИРИГ ФРУШКОГОРАЦ
У другом колу слободан је ОМЛАДИНАЦ из Степановићева
ГРАДСКА ЛИГА
среда Гардиновци: ХАЈДУК (Г) СЛАНОБАРАЦ
среда Тител: ТИТЕЛ МИЛЕТИЋ
среда Ченеј: ЧЕНЕЈ БОРАЦ (Р)
среда Сусек: СУСЕК ЖЕЛЕЗНИЧАР

_________________________________________________________________________

Датум одигравања и парови трећег кола Купа ФСС на територији ФС Града Новог Сада биће објављени у петак, 23. августа 2019. године.

2019-08-21T20:08:15+02:0018. 08. 2019.|

Куп – 1. коло – резултати – 2019/2020

ПРВО КОЛО КУПА ФСС НА ТЕРИТОРИЈИ ФСГ НОВИ САД

17/18. АВГУСТ 2019. ГОДИНЕ, ПОЧЕТАК У 18:00 ЧАСОВА

НОВОСАДСКА ЛИГА
субота Буковац: ФР. ПАРТИЗАН ИНДЕКС 2 : 3
недеља Бегеч: БАЧКА (Б) СЛАВИЈА 3 : 0
субота Руменка: ЈЕДИНСТВО (Р) ЖСК 4 : 1
недеља Ср. Каменица: ФРУШКОГОРАЦ БАЧКА 1923 (Ђ) 5 : 0
субота Степановићево: ОМЛАДИНАЦ ФУТОГ 4 : 3
субота Сириг: СИРИГ ТАТРА 2 : 0
субота Нови Сад: РФК НС 1921 ВЕТЕРНИК 3 : 0
недеља Ковиљ: ШАЈКАШ 1908 ПЕТРОВАРАДИН 1 : 2
недеља Чуруг: ХАЈДУК (Ч) ТСК 0 : 9
ГРАДСКА ЛИГА
недеља Гардиновци: ХАЈДУК (Г) ОБИЛИЋ 3 : 2
недеља Мошорин: МИЛЕТИЋ ДИНАМО 5 : 3
недеља Лок: СЛОГА ТИТЕЛ 0 : 7
недеља Будисава: СЛАНОБАРАЦ ЈЕДИНСТВО (Г) 11 : 10 (6 : 6)
недеља Раковац: БОРАЦ (Р) МОСКВА 3 : 0
субота Нови Сад: ЖЕЛЕЗНИЧАР ФАРАОН није играно
недеља Сусек: СУСЕК ВИНОГРАДАР 3 : 0
недеља Баноштор: ПРОЛЕТЕР ЧЕНЕЈ 0 : 3

_________________________________________________________________________

Друго коло Купа ФСС на територији ФСГ Нови Сад на програму је већ у среду, 21. августа 2019. године, а све утакмице се играју такође од 17:30 часова.

У другом колу Купа за на клубове Новосадске лиге састају се побединици првог и деветог пара, победници осмог и другог пара, победници трећег и седмог пара и победници шестог и четвртог пара, док је победник петог пара слободан.

У другом колу Купа за клубове Градске лиге састају се победници првог и четвртог пара, победници трећег и другог пара, победници петог и осмог пара и победници седмог и шестог пара.

У другом колу Купа домаћин утакмице се одређује уз употребу следећин принципа: (1) уколико су у обе утакмице првог кола победиле домаће екипе, домаћин је екипа која је првоименована у тексту претходна два пасуса; (2) уколико су у обе утакмице првог кола победиле гостујуће екипе, домаћин је екипа која је првоименована у тексту претходна два пасуса; (3) уколико је у једној утакмици првог кола победио домаћа екипа, а у другој утакмици првог која је победила гостујућа екипа, домаћин у је екипа која је у првом колу гостовала.

2019-08-21T20:10:26+02:0018. 08. 2019.|

Састанак представника клубова млађих категорија

Састанци представника клубова пријављених за такмичења у лигама млађих категорија у надлежности Фудбалског савеза Града Новог Сада бити одржани у понедељак, 19. августа 2019. године, у Масариковој 25 у Новом Саду (велика сала на трећем спрату), у следећим терминима:

  • 14:00 часова – састанак представника клубова пријављених за учешће у јединственој лиги „четири“;
  • 14:30 часова – састанак представника клубова пријављених за учешће у лиги омладинаца, лиги кадета и лиги млађих кадета;
  • 15:00 часова – састанак представника клубова пријављених за учешће у лиги пионира, лиги млађих пионира и лиги петлића;
  • 15:30 часова – састанак представника клубова пријављених за учешће у самосталној лиги млађих петлића, самосталној лиги полетараца, самосталној лиги млађих полетараца и самосталној лиги малишана.

Важно: присуство представника клубова је обавезно и неизоставно.

Комплетан текст који се односи на лиге млађих категорија, укључујући и  информацију о лигама млађих категорија за такмичарску 2019/20. годину и обрасце за пријаву екипа у word и pdf формату, доступан је на следећем линку:

Млађе категорије – пријава за сезону 2019/20.

2019-08-20T11:45:02+02:0014. 08. 2019.|