Париске комуне 38, 21000 Нови Сад; 021/444-900; 021/445-678; predsednik@fsgns.rs; generalnisekretar@fsgns.rs; fsgns@mts.rs

МЛАЂЕ КАТЕГОРИЈЕ ВЕСТИ

Куп такмичење за пионире – обавештење

Фудбалски савез Града Новог Сада, на основу одлуке Извршног одбора Фудбалског савеза Војводине, организује Куп такмичење за пионире. Право учешћа имају сви клубови са територије нашег Савеза, без обзира на ранг такмичења, а право наступа имају играчи рођени 2005. године и млађи (са напуњених 12 година на дан утакмице), с тим да бонус играчи 2004. годиште (који имају право наступа на првенственим утакмицама) немају право наступа у Купу.

Заинтересовани клубови пријаве за Куп такмичење за пионире могу извршити писменим путем – званичним дописом до петка, 28. фебруара 2020. године, до 13:00 часова. Жребање парова првог кола биће извршено одмах након истека рока за пријаве, односно у петак, 28. фебруара 2020. године, у 13:00 часова у службеним просторијама Фудбалског савеза Града Новог Сада (Париске комуне 38). Што се тиче система такмичења, игра се једна утакмица, а у случају нерешеног резултата одмах се приступа извођењу пенала.

Комплетно Куп такмичење за пионире на територији ФС Града Новог Сада мора бити завршено до среде, 22. априла 2020. године, пошто победник наставља такмичење на нивоу Фудбалског савеза Војводине, за које ће жреб бити обављен већ у петак, 24. априла 2020. године. У вези са тим, обавештавамо клубове који се пријављују за ово такмичење да ће утакмице бити одиграване искључиво у терминима које одреди комесар за такмичење млађих категорија и да неће бити могуће одлагање утакмица.

Обавештење Фудбалског савеза Војводине о формирању Куп такмичења за пионире доступно је на следећем линку:

2020-01-24T15:31:06+02:0024. 01. 2020.|

Селекције ФС Града Новог Сада – тренинзи

У вези са предстојећим Купом Града Новог Сада за млађе категорије, који ће, поводом Дана Града Новог Сада, бити одржан 1. и 2. фебруара 2020. године на Спортском центру „Сајмиште“ и у спортској дворани „Слана бара“, заказани су тренинзи за четири градске селекције.

Тренинзи ће, под руководством инструктора Милоша Пенића и уз асистенцију тренера сарадника, бити одржани на терену са вештачком травом у оквиру СЦ „Сајмиште“ у следећим терминима:

2008. годиште – петак, 24. јануар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 12:15 часова, почетак рада у 13:00 часова. На тренинг су позвани сви играчи који су учествовали на претходном окупљању. Играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2009. годиште – понедељак, 27. јануар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 12:15 часова, почетак рада у 13:00 часова. На тренинг су позвани сви играчи који су учествовали на претходном окупљању. Играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2006. годиште и 2007. годиште – четвртак, 30. јануар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 12:15 часова, почетак рада у 13:00 часова. Списак позваних играча у ове две узрасне категорије ће бити накнадно објављен. Играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2020-01-22T13:13:21+02:0022. 01. 2020.|

Млађе категорије – табеле и наставак првенства

Обавештавамо клубове да је Извршни одбор Фудбалског савеза Града Новог Сада донео одлуку да пролећни делови првенстава у свим градским лигама млађих категорија стартују у суботу и недељу, 14. и 15. марта 2020. године.

Распореди пролећног дела првенства лига млађих категорија биће објављени на овом сајту до 15. фебруара 2020. године.

Коначне табеле јесењег дела првенства лига млађих категорија доступне су на следећем линку:

Билтен број 14 – млађе категорије – сезона 2019/2020. – табеле – јесен

У лигама млађих категорија у којима се такмичење одвија у оквиру једне групе по двокружном или четворокружном бод систему, пролећни део првенства се редовно наставља другим, односно трећим кругом.

У лигама у којима се такмичење одвија у две групе (Градска лига пионира и Градска лига петлића), на основу постигнутих резултата у јесењем делу првенства, а за такмичење у пролећном делу првенства, формирају се две групе (Група 1 и Група 2), без преношења бодова из јесењег дела првенства. Групу 1 чине клубови пласирани од 1. до 4. места у Групи А и Групи Б, док Групу 2 чине клубови пласирани од 5. до 8. места у групи А и групи Б. Обе новоформиране групе у пролећном делу првенства играју по двокружном бод систему у 14 првенствених кола.

2020-01-16T11:53:13+02:0016. 01. 2020.|

Допунска селекција у четири узрасне категорије

Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и његовим првим сарадником генералним секретаром Сашом Живковићем, у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фудбалског савеза Србије, наставља са активностима усмереним на евидентирање и праћење талентованих играча са територије нашег Савеза.

Након селективних окупљања организованих у последњем кварталу 2019. године, на основу којих су формиране градске селекције млађих категорија играча, на реду је допунска селекција за 2006, 2007, 2008. и 2009. годиште, са циљем да се изврши додатни избор талентованих фудбалера у овим узрастима, који ће бити укључени у већ оформљене „репрезентације“ Града Новог Сада.

Један од циљева ове допунске селекције је да се наше градске „репрезентације“ прикажу у што бољем светлу на предстојећем Купу Града Новог Сада за млађе категорије, који ће, поводом Дана Града Новог Сада, бити одржан 1. и 2. фебруара 2020. године на Спортском центру „Сајмиште“ и у спортској дворани „Слана бара“.

Тренажна окупљања у оквиру којих ће бити извршена допунска селекција биће одржана у уторак, 14. јануара 2020. године, на терену са вештачком травом у оквиру СЦ „Сајмиште“. Радом ће руководити инструктор ФСС Милош Пенић уз асистенцију тренера сарадника, а спискове позваних младих фудбалера објављујемо у наставку овог текста.

2006. годиште – уторак, 14. јануар – окупљање на СЦ „ Сајмиште“ у 8:30 часова, почетак рада у 9:00 часова: Страхиња Гаврилов, Богдан Гвозеновић, Денис Грбовић (ФК „Каћ“, Каћ), Вукашин Кнежевић, Балша Вилотијевић, Богдан Хрњачки, Никола Мајсторовић, Данијел Малобабић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Марко Зонић, Стефан Томић, Вук Шурлан, Стефан Радосављевић (ФК „ОДР“, Петроварадин), Лазар Павловић, Милан Трифуновић (ФК „Бачка 1923“, Ђурђево), Ђорђе Петровић (ФК „Кабел“, Нови Сад), Доријан Урфи (ОФК „Југовић“, Каћ), Давид Хорват, Далибор Деспотов (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Михајло Ђурђевић (ФК „ТСК“, Темерин), Вук Коларевић, Лазар Тешендић, Филип Павков, Вук Алексић, Андреј Скупина (ФК „Петрика“, Нови Сад), Стефан Војводић, Никола Бојић, Немања Тривуновић, Немања Мутић, Филип Кркљић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад), Алекса Доронтаи, Огњен Салонтаи, Ђорђе Стојановић (ФК „Дерби“, Нови Сад), Лука Ђурасовић, Вук Ковач (ФК „Проф. Болесников“, Нови Сад), Милан Текић, Огњен Малиновић (ФК „One Team“, Бачки Јарак), Ферика Цетењи, Никола Темеринац (ФК „Тител“, Тител), Филип Добродолски (ФК „Петар Пуача“, Нови Сад), Ђукан Ђорђевић (ФК „Индекс“, Нови Сад), Алекса Марковић (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Стефан Квргић (ОФК „Футог“, Футог). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2007. годиште – уторак, 14. јануар – окупљање на СЦ „ Сајмиште“ у 10:15 часова, почетак рада у 10:45 часова: Александар Пушић, Душан Глоговац, Миомир Церовић, Лука Пргомеља (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Вељко Девић (ФК „Каћ“, Каћ), Вук Бероња, Филип Радовић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Алекса Поповић, Петар Гужвица, Вељко Ненадић (ФК „Стражилово“, Сремски Карловци), Немања Радановић, Алекса Грбић, Дејан Везилић, Стефан Мијатов (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Никола Станковић, Бранко Вујовић (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Страхиња Јаковљевић, Лука Јаничић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Данијел Ђукановић, Бошко Тепић, Миљан Ђукић (ОФК „Југовић“, Каћ), Михајло Стојановић, Леон Брусин, Лука Ђуричић, Вања Факаш, Илија Вујаклија, Немања Грбин (ФК „Петрика“, Нови Сад), Богдан Живић, Растко Павловић, Душан Удовичић, Мирослав Оташевић, Јован Мирковић ( (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад), Жељко Павловић, Немања Нађфеји (ФК „Бачка 1923“, Ђурђево), Ђорђе Скамла (ФК „ОДР“, Петроварадин), Срђан Стојанов (ФК „Тител“, Тител), Сава Крнета (ФК „ТСК“, Темерин), Стефан Кордић (ФК „Софекс“, Футог), Лука Докић, Мирко Малиновић (ФК „One Team“, Бачки Јарак). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2008. годиште – уторак, 14. јануар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 12:00 часова, почетак рада у 12:30 часова: Ђорђе Пишталовић, Лука Вукелић, Дамјан Новков, Милош Зекић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад), Миленко Аксић, Миле Делић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Урош Јерковић, Јован Кезија (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Милан Басара, Миодраг Вулин, Матеја Кузмановић, Сава Вуков, Војислав Пејић, Радослав Беквалац, Лука Врањеш (ОФК „Југовић“, Каћ), Дејан Бошњачки, Богдан Томин (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Стеван Костић, Иван Раковић, Сапи Бегдаз (ФК „Цемент“, Беочин), Ђура Матић (ФК „Миланело“, Нови Сад), Лука Вишекруна (ФК „Тител“, Тител), Дамјан Вуклић, Ненад Тадић, Јован Вајагић (ФК „ТСК“, Темерин), Аљоша Станковић, Јован Комљеновић, Милош Гавриловић, Јован Смиљанић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Михајло Марић, Лука Здравковић, Ратко Анушић, Урош Карталија, Никола Седлан (ФК „ОДР“, Петроварадин), Огњен Шијачић (ФК „Индекс“, Нови Сад), Филип Брборић, Лука Иван (ФК „Дерби“, Нови Сад), Марко Милосављевић, Душан Дамјанов (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Лука Панић, Лука Сарић (ФК „Софекс“, Футог), Вук Путник, Тодор Вукадиновић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Урош Михајловић, Страхиња Пролић, Максим Чаварић, Мићко Дуброја, Богдан Текић, Немања Зорић (ФК „One Team”, Бачки Јарак), Стефан Вугделић, Немања Илић, Огњен Недимовић (ФК „Петар Пуача“, Нови Сад), Александар Ђурица, Огњен Бјекић, Милош Мишковић (ФК “Петрика”, Нови Сад), Немања Курешевић, Душан Ћесаров (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Стефан Илић, Алекса Ђурић (ФК „Каћ“, Каћ). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2009. годиште – уторак, 14. јануар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 13:45 часова, почетак рада у 14:15 часова: Никола Поповић, Миодраг Стојичић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Вукашин Јовичић ( ФК ,,Бистрица”, Нови Сад), Марко Миленовић, Лука Беговић ( ФК,, Кабел”, Нови Сад) Милош Нежић (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Лазар Зељковић, Филип Варга (ОФК „Југовић“, Каћ), Милош Пожарев, Марко Пожарев, Душан Шведић (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Марко Ковачевић, Петар Марковић, Максим Шакиров (ФК „Цемент“, Беочин), Марко Бирошевић, Лазар Димитрије (ФК „Миланело“, Нови Сад), Душан Петровић, Стефан Петровић, Предраг Јовановић (ФК „Јединство“, Руменка), Михајло Петровић, Стефан Мирјачић, Денис Шер (ФК „Тител“, Тител), Марко Перишић (ФК „ТСК“, Темерин), Димитрије Ердељан, Адам Сокреф, Милан Недић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Мијат Барац, Предраг Симовић, Олег Радиновић (ФК „ОДР“, Петроварадин), Балша Тадић, Урош Ђукић, Марко Бабић, Срђан Шобот, Бранислав Булат (ФК „Дерби“, Нови Сад), Вук Спремић, Страхиња Ковач (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Огњен Јеличић, Јован Петковић, Страхиња Бабић (ФК „Софекс“, Футог), Филип Танкосић, Драгиша Ерцеговчевић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Зоран Бунчић, Урош Бјекић (ФК “Петрика”, Нови Сад), Огњен Ковачић, Никола Радић, Реља Ђаловић (ФК „One Team”, Бачки Јарак), Јован Милутиновић, Никола Грмуша (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Михајло Зорица, Вук Орловић, Александар Ловре, Душан Обрадовић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2020-01-15T18:50:14+02:0011. 01. 2020.|

Две селекције нашег Савеза гостовале у Сегедину

У суботу, 7. децембра 2019. године, две селекције Фудбалског савеза Града Новог Сада гостовале су у Сегедину, граду на југу суседне Мађарске, и одиграле контролне утакмице са селекцијама тамошњег клуба под називом „Szeged-Csanád Grosics Akadémia“.

Наша генерација 2006. одмерила је снаге са 2005. годиштем тамошњег клуба и забележила пораз од 1 : 2, при чему је стрелац за нас био Марко Калапати.

Наша генерација 2007. изашла је на медган 2006. годишту домаћег клуба и поражена је резултатом 1 : 4, с тим да се у рубрику „стрелци“ за нас уписао Урош Станко.

Обзиром да је „Szeged-Csanád Grosics Akadémia“ у обе утакмице наступио са годину дана старијим узрастом у односу на наше селекције, можемо бити задовољни приказаном игром и утиском који су наши дечаци оставили на терену и ван њега. Поред тога, морамо истаћи да нас је домаћин изванредно дочекао, на чему смо од срца захвални.

Ово гостовање реализовано је уз пуну подршку руководства Фудбалског савеза Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и његовим првим сарадником генералним секретаром Сашом Живковићем.

2020-01-15T18:49:37+02:0009. 12. 2019.|

Селективне активности – 2006. и 2007. – тренинг

Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и његовим првим сарадником генералним секретаром Сашом Живковићем, у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фудбалског савеза Србије, наставља са активностима усмереним на евидентирање и праћење талентованих играча са територије нашег Савеза.

У оквиру ових активности дошло је време и за одигравање утакмица, а прве провере за градску селекцију 2006. годишта и градску селекцију 2007. годишта заказане су са вршњацима из Сегедина и биће одигране у суботу, 7. децембра 2019. године, у овом граду на југу Мађарске.

У циљу формирања коначног списка, селектор Милош Пенић, уз асистенцију тренера Небојше Деснице, Немање Петрике, Александра Косића и Петра Пуаче, одржаће у четвртак, 5. децембра 2019. године, тренинг на терену са вештачком травом у оквиру СЦ „Сајмиште“ у Новом Саду, а спискове позваних младих фудбалера објављујемо у наставку овог текста.

2006. годиште – окупљање у 8:15 часова, почетак рада у 9:00 часова

Голмани: Јован Сантовац (ФК „One Team“), Милош Васић (ФК „ГДМ 021“).

Играчи: Никола Бојић (РФК „Нови Сад 1921“),  Страхиња Михајловић (ФК „One Team“), Вук Коларевић (ФК „Петрика“), Петар Вукобратовић (ФК „ОДР“), Богдан Хрњачки (ФК „ГДМ 021“), Никола Кићановић (ФК „Петрика“), Ђорђе Стојановић (ФК „Дерби“), Андреј Остојић (ФК „ОДР“), Вук Анђелковић (ФК „Петрика“), Матеја Ракановић (ФК „ОДР“), Стефан Радосављевић (ФК „ОДР“), Урош Тица (РФК „Нови Сад 1921“), Алекса Дорокхази (ФК „Дерби“), Николај Црновчић (ФК „Петар Пуача“), Марко Калапати (ФК „Петар Пуача“), Страхиња Мутић (ФК „ОДР“), Стефан Навратил (ОФК „Футог“), Никола Лазаревић (РФК „Нови Сад 1921“), Милан Рајић (ФК „Петрика“).

2007. годиште – окупљање у 13:15 часова, почетак рада у 14:00 часова

Голмани:  Стефан Пролић (ФК „One Team“), Лука Срдић (ФК „Индекс“).

Играчи: Вукашин Кравић (ФК „Дерби“), Жељко Павловић (ФК „Бачка 1923“), Немања Радановић (ФК „ЖСК“), Алекса Грбић (ФК „ЖСК“), Лука Пргомеља (ФК „Шајкаш 1908“), Немања Матић (ФК „Дерби“), Денис Губа (ФК „Петрика“), Страхиња Михајловић (ФК „One Team“), Алекса Драгосављевић (ФК „Меридијана“), Марко Радосавчић (ФК „Петрика“), Горан Гаковић (ФК „ОДР“), Урош Станко (ФК „ОДР“), Вељко Девић (ФК „Каћ“), Андреј Граховац (ФК „Дерби“), Миљан Ђукић (ОФК „Југовић“), Алекса Ждрале (ФК „Петар Пуача“), Урош Зечевић (ФК „Дерби“), Никола Темеринац (ФК „Тител“), Богдан Живић (РФК „Нови Сад 1921“).

2019-12-09T15:00:34+02:0003. 12. 2019.|

Селективно окупљање – 2008. и 2009. годиште

Као што су недавно најавили председник Новак Кострешевић и генерални секретар Саша Живковић, Фудбалски савез Града Новог Сада, у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, наставља са селективно-тренажним активностима усмереним на евидентирање и праћење талентованих играча млађих категорија са територије нашег Савеза.

Конкретно, за четвртак, 21. новембар 2019. године, заказано је селективно окупљање дечака са подручја ФС Града Новог Сада  рођених 2008. и 2009. године, које ће бити одржано на терену са вештачком травом у оквиру Спортског центра „Сајмиште“ у Новом Саду.

2008. годиште – четвртак, 21. новембар – окупљање на СЦ „Сајмиште“ у 9:15 часова, почетак рада у 10:00 часоваЂорђе Писталовић, Лука Вукелић, Дамјан Новков, Милош Зекић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад), Миленко Аксић, Миле Делић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Урош Јерковић, Јован Кезија (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Милан Басара, Миодраг Вулин, Матеја Кузмановић, Сава Вуков, Војислав Пејић, Радослав Беквалац, Лука Врањеш (ОФК „Југовић“, Каћ), Дејан Бошњачки, Богдан Томин (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Стеван Костић, Иван Раковић, Сапи Бегдаз (ФК „Цемент“, Беочин), Ђура Матић (ФК „Миланело“, Нови Сад), Лука Вишекруна (ФК „Тител“, Тител), Дамјан Вуклић, Ненад Тадић, Јован Вајагић (ФК „ТСК“, Темерин), Аљоша Станковић, Јован Комљеновић, Милош Гавриловић, Јован Смиљанић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Михајло Марић, Лука Здравковић, Ратко Анушић, Урош Карталија, Никола Седлан (ФК „ОДР“, Петроварадин), Огњен Шијачић (ФК „Индекс“, Нови Сад), Филип Брборић, Лука Иван (ФК „Дерби“, Нови Сад), Марко Милосављевић, Душан Дамјанов (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Лука Панић, Лука Сарић (ФК „Софекс“, Футог), Вук Путник, Тодор Вукадиновић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Урош Михајловић, Страхиња Пролић, Максим Чаварић, Мићко Дуброја, Богдан Текић, Немања Зорић (ФК „One Team”, Бачки Јарак), Стефан Вугделић, Немања Илић, Огњен Недимовић (ФК „Петар Пуача“, Нови Сад), Немања Курешевић, Душан Ћесаров (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Стефан Илић, Алекса Ђурић (ФК „Каћ“, Каћ). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2009. годиште – четвртак, 21. новембар – окупљање СЦ „Сајмиште“ у 11:15 часова, почетак рада у 12:00 часова: Никола Поповић, Миодраг Стојичић (ФК „Хајдук“, Чуруг), Милош Незић (ФК „ЖСК“, Жабаљ), Лазар Зељковић, Филип Варга (ОФК „Југовић“, Каћ), Милош Пожарев, Марко Пожарев, Душан Шведић (ФК „Шајкаш 1908“, Ковиљ), Марко Ковачевић, Петар Марковић, Максим Шакиров (ФК „Цемент“, Беочин), Марко Бирошевић, Лазар Димитрије (ФК „Миланело“, Нови Сад), Душан Петровић, Стефан Петровић, Предраг Јовановић (ФК „Јединство“, Руменка), Михајло Петровић, Стефан Мирјачић, Денис Шер (ФК „Тител“, Тител), Марко Перишић (ФК „ТСК“, Темерин), Димитрије Ердељан, Адам Сокреф, Милан Недић (ФК „ГДМ 021“, Нови Сад), Мијат Барац, Предраг Симовић, Олег Радиновић (ФК „ОДР“, Петроварадин), Балша Тадић, Урош Ђукић, Марко Бабић, Срђан Шобот, Бранислав Булат (ФК „Дерби“, Нови Сад), Вук Спремић, Страхиња Ковач (ФК „Меридијана“, Нови Сад), Огњен Јеличић, Јован Петковић, Страхиња Бабић (ФК „Софекс“, Футог), Филип Танкосић, Драгиша Ерцеговчевић (ФК „Синиша Михајловић“, Нови Сад), Огњен Ковачић, Никола Радић, Реља Ђаловић (ФК „One Team”, Бачки Јарак), Јован Милутиновић, Никола Грмуша (ФК „Дванаестица“, Сремска Каменица), Михајло Зорица, Вук Орловић, Александар Ловре, Душан Обрадовић (РФК „Нови Сад 1921“, Нови Сад). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

Ову тренажно-селективну активност ће реализовати инструктор ФСС Милош Пенић у сарадњи са тренерима гостима Немањом Спиридоновићем, Петром Пуачом, Дејаном Куриџом, Миланом Трнинићем, Александром Костићем, Небојшом Десницом, Новаком Кљајићем, Младеном Јовићем, Ђорђем Костићем, Богданом Татићем  и другима.

Наглашавамо да су ФС Града Новог Сада и инструкторско-селекторска служба ФС Србије упутили позиве свим клубовима са територије нашег Савеза да упуте талентоване дечаке на ово селективно окупљање. Пошто су на списак уврштени играчи из клубова чији тренери су се одазвали на овај позив и инструктору Милошу Пенићу доставили списак играча, користимо ову прилику да позовемо и тренере осталих клубова (који још увек нису послали списак) да овај документ што пре проследе инструктору.

На крају, обавештавамо Вас да промотивни видео за селективно окупљање можете погледати на следећем линку:

2019-12-03T12:53:04+02:0018. 11. 2019.|

Друго селективно окупљање – списак играча

Након првог селективног окупљања које је одржано претходне седмице, Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, организује друго селективно окупљање дечака са подручја Града Новог Сада рођених 2006. и 2007. године.

Ова активност биће реализована у петак, 1. новембра 2019. године на Спортском центру “Сајмиште” у Новом Саду, а спискови позваних играча су скраћени у односу на претходни пут, са циљем да инструктор ФСС Милош Пенић са тренерима сарадницима има што бољи увид у квалитет и потенцијал дечака овог узраста са наше територије. У току рада акценат ће бити стављен на игру са захтевима развојног фудбала са једне стране и савременог прогресивног фудбала са друге стране. Треба истаћи да је један од циљева ових окупљања формирање селекције ФС Града Новог Сада која ће играти већ заказане утакмице са градовима побратимима Новог Сада, као што су Печуј, Темишвар и Сегедин.

2006. годиште – петак, 1. новембар – окупљање на СЦ „Сајмиште“ у 10:00 часова, почетак рада у 11:00 часова: Милош Васић, Вукашин Кнежевић, Богдан Хрњачки, Никола Мајсторовић, Максим Пантић (ФК „ГДМ 021“), Филип Павков, Милан Рајић, Вук Анђелковић, Вук Коларевић, Никола Кићановић, Андреј Скупина (ФК „Петрика“), Марко Калапати, Николај Црнчевић (ФК „Петар Пуача“), Никола Лазаревић, Урош Тица, Никола Бојић (РФК „Нови Сад 1921“), Лука Ђурасовић, Вук Ковач (ФК „Проф. Болесников“), Ђорђе Стојановић, Алекса Доронтаи, Огњен Салонтаи (ФК „Дерби“), Стефан Тодић, Марко Зонић, Матеја Ракановић, Андреј Остојић, Петар Вукобратовић, Стефан Радосављевић (ФК „ОДР“),Стефан Навратил (ОФК „Футог“), Страхиња Гаврилов, Богдан Гвозденовић (ФК „Каћ“), Јован Сантовац, Страхиња Михајловић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2007. годиште – петак, 1. новембар – окупљање на СЦ „Сајмиште“ у 12:30 часова, почетак рада у 13:30 часова: Лука Срдић (ФК „Индекс“), Богдан Живић, Мирослав Оташевић (РФК „Нови Сад 1921“), Илија Вујаклија, Лука Мигић, Михајло Стојановић, Марко Радосавкић, Денис Губа (ФК „Петрика“), Филип Радовић, Лука Петровић (ФК „ГДМ 021“), Лука Јаничић (ФК „Синиша Михајловић“), Андреј Граховац, Вукашин Кравић (ФК „Дерби“), Алекса Ждрале (ФК „Петар Пуача“), Урош Станко, Горан Гаковић (ФК „ОДР“), Бранко Вујовић (ФК „Дванаестица“), Вељко Девић (ФК „Каћ“), Душан Глоговац, Александар Пушић, Лука Пргомеља (ФК „Шајкаш 1908“), Давид Савановић (ОФК „Футог“), Никола Темеринац (ФК „Тител“), Стефан Пролић, Лука Докић, Страхиња Михајловић (ФК „One Team“), Немања Радановић, Алекса Грбић, Дејан Везилић, Стефан Мијатов (ФК „ЖСК“), Жељко Павловић, Немања Нађфеи (ФК „Бачка 1923“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2019-11-07T11:33:14+02:0030. 10. 2019.|

Селективно окупљање – закључци и утисци

Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, организовао је селективно окупљање дечака са подручја Града Новог Сада рођених 2006. и 2007. године, које је у понедељак и уторак, 21. и 22. октобра 2019. године, одржано на стадиону РФК „Нови Сад 1921“.

Ова, прва акција инструкторско-селекторске службе ФСС на територији нашег Града успешно је реализована, а одзив позваних дечака је био на високом нивоу, пошто је у два годишта учешћа узело више од сто дечака. Полазници селективног окупљања упознали су се са планом и програмом тренажних активности ФСС и усвојили све захтеве који су им постављени у току рада.

Након дводневног тренажног процеса, општи закључак је да Нови Сад са околином поседује значајан потенцијал и велики број талентованих дечака, што је доказ да се у клубовима и школама фудбала ради озбиљно и студиозно. Ипак, Фудбалски савез Града Новог Сада ће, у циљу додатног унапређења рада са млађих категоријама, у наредном периоду организовати читав низ одговарајућих активности.

Затварајући  читав програм, председник ФС Града Новог Сада Новак Кострешевић и генерални секретар ФС Града Новог Сада Саша Живковић посебно су се захвалили клубовима који су упутили талентоване дечаке на ово селективно окупљање и тренерима гостима, који су дали велики допринос успешном одвијању ове тренажно-селективне активности.

2019-10-31T21:59:12+02:0022. 10. 2019.|

Селективно окупљање – више информација

Као што смо објавили, Фудбалски савез Града Новог Сада, на челу са председником Новаком Кострешевићем и у сарадњи са инструкторско-селекторском службом Фубалског савеза Србије, у понедељак и уторак, 21. и 22. октобра текуће године, на стадиону РФК „Нови Сад 1921“, организује селективно окупљање дечака са подручја Града Новог Сада рођених 2006. и 2007. године.

2006. годиште – прва група – понедељак, 21. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 8:00 часова, почетак рада у 9:00 часова: Страхиња Гаврилов, Богдан Гвозеновић, Денис Грбовић (ФК „Каћ“), Вукашин Кнежевић, Милош Васић, Балша Вилотијевић (ФК „ГДМ 021“), Марко Зонић, Матеја Ракановић, Страхиња Мутић, Стефан Томић (ФК „ОДР“), Лазар Павловић, Милан Трифуновић (ФК „Бачка 1923“), Ђорђе Петровић (ФК „Кабел“), Доријан Урфи (ОФК „Југовић“), Давид Хорват, Далибор Деспотов (ФК „Шајкаш 1908“), Михајло Ђурђевић (ФК „ТСК“), Вук Коларевић, Никола Кићановић, Лазар Тешендић (ФК „Петрика“), Ненад Лазаревић, Стефан Војводић, Никола Бојић (РФК „Нови Сад 1921“), Алекса Доронтаи, Огњен Салонтаи (ФК „Дерби“), Лука Ђурасовић (ФК „Проф. Болесников“), Милан Текић, Страхиња Михајловић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2006. годиште – друга група – понедељак, 21. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 11:00 часова, почетак рада у 12:00 часова: Богдан Хрњачки, Никола Мајсторовић (ФК „ГДМ 021“), Андреј Остојић, Петар Вукобратовић, Вук Шурлан, Стефан Радосављевић (ФК „ОДР“), Ферика Цетењи, Никола Темеринац (ФК „Тител“), Филоп Павков, Вук Алексић, Вук Анђелковић, Андреј Скупина, Милан Рајић (ФК „Петрика“), Николај Савић, Марко Калапати (ФК „Петар Пуача“), Ђукан Ђорђевић (ФК „Индекс“), Урош Тица, Немања Тривуновић, Немања Мутић, Филип Кркљић (РФК „Нови Сад 1921“), Алекса Марковић (ФК „Дванаестица“), Ђорђе Стојановић, Стефан Навратил (ФК „Дерби“), Вук Ковач (ФК „Проф. Болесников“), Александар Ковачевић, Јован Сантовац, Огњен Малиновић, Немања Михајловић (ФК „One Team“), Стефан Квргић (ОФК „Футог“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2007. годиште – прва група – уторак, 22. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 8:00 часова, почетак рада у 9:00 часова: Александар Пушић, Душан Глоговац (ФК „Шајкаш 1908“), Вељко Девић (ФК „Каћ“), Филип Радовић, Вук Бероња (ФК „ГДМ 021“), Алекса Поповић (ФК „Стражилово“), Немања Радановић, Алекса Грбић (ФК „ЖСК“), Никола Станковић, Бранко Вујовић (ФК „Дванаестица“), Страхиња Јаковљевић (ФК „Синиша Михајловић“), Урош Станко, Горан Гаковић (ФК „ОДР“), Данијел Ђукановић, Бошко Тепић (ОФК „Југовић“), Лука Мигић, Михајло Стојановић, Леон Брусин, Лука Ђуричић (ФК „Петрика“), Богдан Живић, Растко Павловић, Душан Удовичић (РФК „Нови Сад 1921“), Андреј Граховац (ФК „Дерби“), Страхиња Михајловић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

2007. годиште – прва група – уторак, 22. октобар – окупљање на стадиону РФК „Нови Сад 1921“ у 11:00 часова, почетак рада у 12:00 часова: Миомир Церовић, Лука Пргомеља (ФК „Шајкаш 1908“), Лука Петровић, Кристофер Хесе (ФК „ГДМ 021“), Петар Гужвица, Вељко Ненадић (ФК „Стражилово“), Дејан Везилић, Стефан Мијатов (ФК „ЖСК“), Лука Јаничић (ФК „Синиша Михајловић“), Жељко Павловић, Немања Нађфеји (ФК „Бачка 1923“), Ђорђе Скамла (ФК „ОДР“), Срђан Стојанов (ФК „Тител“), Миљан Ђукић (ОФК „Југовић“), Сава Крнета (ФК „ТСК“), Вања Факаш, Илија Вујаклија, Немања Грбин, Марко Радосавчић, Денис Губа (ФК „Петрика“), Мирослав Оташевић, Јован Мирковић (РФК „Нови Сад 1921“), Вукашин Кравић (ФК „Дерби“), Стефан Кордић (ФК „Софекс“), Стефан Пролић, Лука Докић, Мирко Малиновић (ФК „One Team“). Сви позвани играчи су обавезни да понесу клупску и сопствену опрему (дрес, шорц, штуцне, костобрани, копачке…) и флашицу са водом.

Ову тренажно-селективну активност ће реализовати инструктор ФСС Милош Пенић у сарадњи са тренерима гостима Немањом Петриком, Миланом Трнинићем, Александром Костићем, Небојшом Десницом, Владимиром Ранисављевићем, Новаком Кљајићем, Душаном Тривуновићем, Младеном Јовићем, Ђорђем Костићем, Богданом Татићем, Марком Томићем  и другима.

2019-10-22T15:21:00+02:0018. 10. 2019.|